Αυτό είναι ομάδα – Η Εθνική κέρδισε με 2-1 τη Βοσνία και σκόρπισε χαμόγελα

Πολύ καλή εμφάνιση για το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα

Η Εθνική ομάδα έχει σφυγμό και μπορεί να έχει μέλλον. Μπορεί η συμμετοχή στο Euro 2020 να έχει χαθεί προ πολλού ωστόσο κάτι καλό χτίζεται για το αύριο και τα προκριματικά του Μουντιάλ 2022.

Μετά την καλή εμφάνιση επί της Ιταλίας, σήμερα ήρθε μια νέα πολύ καλή παρουσία που συνοδεύτηκε και με νίκη. Μετά από σχεδόν επτά μήνες η Εθνική ομάδα κέρδισε με 2-1 τη Βοσνία στο άδειο – για άλλη μια φορά – ΟΑΚΑ, σκορπώντας αισιοδοξία. Τα νέα πρόσωπα σε θέσεις που ούτε οι ίδιοι δεν είχαν συνηθίσει έδωσαν πνοή στην Εθνική που πέτυχε δύο τέρματα (έστω κι αν το δεύτερο ήταν αυτογκόλ) είχε δύο δοκάρια και πολλές χαμένες ευκαιρίες (25 τελικές).

Το σκορ άνοιξε ο Παυλίδης στο 30′ με εξαιρετική ενέργεια αλλά πέντε λεπτά μετά η Βοσνία ισοφάρισε με τον Κόγιακ.

Στο 88΄ ο Φετφατζίδης που είχε περάσει αλλαγή τέσσερα λεπτά πριν, έκανε γύρισμα από δεξιά και ο Κοβάτσεβιτς άθελά του έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και η Εθνική μας κατάφερε να πάρει την δεύτερη νίκη της στον όμιλο.