Άρης για… φίλημα, διέλυσε το Βόλο!

Αρης

Φοβερή εμφάνιση από τους «κιτρινόμαυρους» #ARISFC

Φοβερή εμφάνιση από τους «κιτρινόμαυρους»

Με εμφατικό τρόπο επέστρεψε στις νίκες ο Άρης, ο οποίος συνέτριψε το Βόλο με 4-0 στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Super League1.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης μπήκε από την αρχή δυνατά στο ματς, δημιουργώντας ευκαιρίες και ανοίγοντας το σκορ στο 12ο λεπτό, έπειτα από πάσα του Φετφατζίδη.

Ο ίδιος παίκτης «έγραψε» και το 2-0 στο 24′ σημειώνοντας το 6ο του γκολ στο πρωτάθλημα, ενώ ο Μπρούνο Γκάμα με πέναλντι έκανε το 3-0 στο 30ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο Ισπανός μεσοεπιθετικός, ωστόσο, δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα, σκοράροντας ακόμη μία φορά στο δεύτερο ημίχρονο και, συγκεκριμένα, στο 61′, όταν, έπειτα από πάσα του Λάρσον διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Με τη νίκη του αυτή ο Άρης ανέβηκε στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας όπου ισοβαθμεί με τον επικείμενο αντίπαλό του, Παναθηναϊκό, έχοντας παράλληλα ένα βαθμό παραπάνω από την έβδομη Ξάνθη.