Άρης: Νίκησε την Ξάνθη και προκρίθηκε στους «8» του κυπέλλου!

Μπράουν Ιντέγε Αρης ομάδα

Σε έναν αγώνα με πολύ σοβαρά διαιτητικά λάθη

Μπορεί να τα βρήκε… σκούρα στην αρχή, αλλά τελικά, ο Άρης, κατάφερε να πάρει το εισιτήριο για τους «8» του κυπέλλου απέναντι στην Ξάνθη.

Οι «κιτρινόμαυροι», οι οποίοι την περασμένη εβδομάδα επιβλήθηκαν με 0-1 στα Πηγάδια των σημερινών αντιπάλων τους, είδαν τον Φάουσερ να «παγώνει» το Χαριλάου, ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου αγώνα., στο 22ο λεπτό.

Το γκολ, ωστόσο, σημειώθηκε από θέση οφσάιντ.

Ο Άρης έφερε το ματς «στα ίσια» με ένα πολύ όμορφο γκολ του Σάσα, 3′ λεπτά πριν την ανάπαυλα.

Ότι έκανε ο Φάουσερ στο 22′, όμως, μιμήθηκε και ο Μπράουν Ιντέγε, ο οποίος «έγραψε» το τελικό 2-1 στο 59ο λεπτό, από αντικανονική θέση.

Στο ημίχρονο του αγώνα η ένταση αυξήθηκε κατακόρυφα, καθώς, με το διπλό σφύριγμα του διαιτητή Κουτσιαύτη, ο πρόεδρος του Άρη, Θεόδωρος Καρυπίδης, προσέγγισε τον ρέφερι του αγώνα έχοντας έντονο ύφος, προφανώς για το αντικανονικό 0-1 των Θρακιωτών.