“Χτύπησε” δύο φορές στις καθυστερήσεις ο Αρης κόντρα στον Ατρόμητο (2-2)

Ο Φετφατζίδης “μίλησε” στο τέλος

Εξαιρετικό παιχνίδι στο Περιστέρι με τον Αρη να παίρνει ένα πόντο, μετά το 2-2 με τον Ατρόμητο. Οι δύο ομάδες έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό με την ομάδα της Θεσσαλονίκης να σημειώνει τα δύο τέρματα στις καθυστερήσεις των δύο ημιχρόνων.

Οι Περιστεριώτες, στο ντεμπούτου του Σάββα Παντελίδη, προηγήθηκαν με όμορφο γκολ με ψαλιδάκι του Απόστολου Βέλλιου, όμως στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπρούνο Γκάμα ισοφάρισε σε 1-1.

Το δεύτερο μέρος ήταν συναρπαστικό με ευκαιρίες από τις δύο πλευρές ωστόσο στο 87΄ ο Ατρόμητος κέρδισε πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Γιώργος Μανούσος.

Κι ενώ όλα έμοιαζαν πως είναι υπέρ των γηπεδούχων, ήρθε στο 93΄ ο Φετφατζίδης με ωραίο γκολ να ισοφαρίσει και να διαμορφώσει το τελικό σκορ.

Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης): Μέγιερι, Γκάλο, Ταλόσα, Ρισβάνης, Γούτας, Χαρίσης, Μπαένα (62′ Μάντσον), Ανδρούτσος (77′ Γιακουμάκης), Ενσικουλού (55′ Ουγκράι), Μανούσος, Βέλλιος.

Άρης (Μίκαελ Ενίνγκ): Εμάν, Μπα (90′ Μαρτίνεθ), Σούντγκρεν, Βέλεθ, Ρόους, Σάσα, Ματίγια, Φετφατζίδης, Ντιγκινί (46′ Μαντσίνι), Γκάμα (82′ Τόνσο), Λάρσον.