Δεύτερη φιλική ήττα για τον Αρη

3-0 από τη Γάνδη

Τη δεύτερη ήττα σε ισάριθμα φιλικά παιχνίδια προετοιμασίας γνώρισε ο Αρρης που έχασε με 3-0 από τη Γάνδη. Οι «κίτρινοι» έδειξαν καλύτερο πρόσωπο σε σχέση με το πρώτο παιχνίδι τους, ωστόσο, είχαν και πάλι αρκετά αμυντικά κενά.

Η βελγική ομάδα άνοιξε το σκορ στο 29’ με κεφαλιά του Μπερίντζε, μετά από σέντρα του Λούστινγκ.

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα σημείωσαν άλλα δύο τέρματα στο 79΄ με πέναλτι του Γιάρεμτσουκ και στο τελευταίο λεπτό από τον Σιλά.

Επόμενο φιλικό για την ομάδα του Γιάννη Παντελίδη την Παρασκευή με την Αϊντχόφεν.

Άρης: Έμαν, Κωνσταντινίδης (46’ Ροζ), Σόουζα, Βέλεθ (46’ Δεληζήσης), Κόρχουτ (68’ Τσαγκαλίδης), Μπάσα (74’ Φετφατζίδης), Μπακούτσης (46’ Ντουάρτε), Ντιγκινί (68’ Γιουνές), Λάρσον (30’ Μαρτίνες, 86’ Κλεμέντε), Τόνσο (59’ Μπακούτσης, 76’ Μπαγκαλιάνης), Ιντέγε (64’ Κιάλα, 82’ Νιένγκου).