Εύκολη νίκη του ΠΑΟΚ με την Λαμία

Εύκολο απόγευμα είχε ο ΠΑΟΚ στην γεμάτη Τούμπα, επικρατώντας άνετα με 3-0 της Λαμίας στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Super League.

Η ομάδα του Αμπέλ Φερέιρα πέτυχε τρία γκολ στα πρώτα 11 λεπτά της αναμέτρησης και στη συνέχεια διαχειρίστηκε το προβάδισμα χωρίς προβλήματα, χάνοντας ευκαιρίες για να πετύχει κι άλλα τέρματα μεταξύ των οποίων και δύο δοκάρια με Σφιντέρσκι και Κρέσπο.

Ο Μίσιτς άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με σουτ εκτός περιοχής, ο Λημνιός σκόραρε με κεφαλιά το δεύτερο γκολ στο 6΄ και ο Σφιντέρσκι με υπέροχο τακουνάκι διαμόρφωσε το 3-0 στο 11ο λεπτό του αγώνα.

Στα αξιοσημείωτα του ματς η επιστροφή του Βιεϊρίνια, που μετά από 189 ημέρες επανήλθε από τον σοβαρό τραυματισμό του στο γόνατο και αγωνίστηξε ξανά με την ασπρόμαυρη φανέλα.

Ο Δικέφαλος του Βορρά έφτασε τους 17 βαθμούς, ανέβηκε στην 2η θέση μετά την ήττα της Ξάνθης από τον Άρη και ακολουθεί τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό με διαφορά δύο βαθμών.