Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα: Για δεύτερη φορά στο βάθρο ο Μαλακόπουλος

Αυλαία στη διοργάνωση του Βερολίνου με ακόμη ένα μετάλλιο για την Ελλάδα «Χάλκινος» πρωταθλητής Ευρώπης αναδείχθηκε ο Στέλιος Μαλακόπουλος στα 400μ. και συμπλήρωσε την τριάδα των Ελλήνων… διπλομεταλλιούχων στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ΑμεΑ του Βερολίνου, ρίχνοντας παράλληλα την αυλαία των συμμετοχών της χώρας μας στη διοργάνωση της γερμανικής πρωτεύουσας.Ακολουθήστε το Thes.gr στο Google News! Μοναδική θεματολογία […]

Αυλαία στη διοργάνωση του Βερολίνου με ακόμη ένα μετάλλιο για την Ελλάδα

Ο Μαλακόπουλος, ο οποίος να θυμίσουμε πως ήταν δεύτερος στα 200μ. Τ62, σήμερα, τελευταία ημέρα των αγώνων, κατέκτησε την τρίτη θέση στα 400 μέτρα. Η επίδοση του Ελληνα πρωταθλητή ήταν 57.52 που αποτελεί νέο πανελλήνιο ρεκόρ.

Παράλληλα, ο Ηλίας Ναλμπάντης κατέκτησε την 5η θέση στον δίσκο και την 6η στη σφαίρα.
Να θυμίσουμε ότι από δύο μετάλλια στη διοργάνωση του Βερολίνου, κατέκτησαν και οι Θανάσης Γκαβέλας και Απόστολος Χαριτωνίδης.

Η Ελλάδα ολοκλήρωσε την παρουσία της στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της γερμανικής πρωτεύουσας με 11 μετάλλια και συγκεκριμένα δύο χρυσά, πέντε ασημένια και τέσσερα χάλκινα.