Moυντιάλ: Το πανόραμα της 4ης ημέρας

Πλούσιο θέαμα και πολλές εκπλήξεις επιφύλαξε η 4η ημέρα του Παγκοσμίου Κυπέλλου στη Ρωσία Το «μενού» ξεκίνησε με το παιχνίδι της Σερβίας και της Κόστα Ρίκα με τους πρώτους να παίρνουν τελικά την νίκη με 1-0. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο αρχηγός των Σέρβων Αλεξάνταρ Κολάροφ με τρομερή εκτέλεση φάουλ στο 56′ του […]

Πλούσιο θέαμα και πολλές εκπλήξεις επιφύλαξε η 4η ημέρα του Παγκοσμίου Κυπέλλου στη Ρωσία

Το «μενού» ξεκίνησε με το παιχνίδι της Σερβίας και της Κόστα Ρίκα με τους πρώτους να παίρνουν τελικά την νίκη με 1-0.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο αρχηγός των Σέρβων Αλεξάνταρ Κολάροφ με τρομερή εκτέλεση φάουλ στο 56′ του παιχνιδιού.

Αξίζει μάλιστα να σημειωθεί πως στο παιχνίδι αγωνίστηκε και ο παίκτης του ΠΑΟΚ Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς που μπήκε ως αλλαγή στο 88ο λεπτό.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του παιχνιδιού:

Στο δεύτερο παιχνίδι της ημέρα για τον έκτο όμιλο οι Μεξικάνοι «έκλεψαν» την παράσταση με την νίκη επί της κατόχου του τροπαίου Γερμανία με 1-0.

Οι Μεξικάνοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος ενώ παράλληλα είχα και την τύχη με το μέρος τους καθώς η ομάδα του Γιοακείμ Λεβ έχασε πολλές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο.

Το γκολ πέτυχε ο Λοσάνο στο 36′ όταν και χόρεψε την αντίπαλη άμυνα και με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Νόιερ.

Οι καλύτερες φάσεις:

Στο βραδινό παιχνίδι το σκηνικό δεν άλλαξε και ενώ όλοι περίμεναν η Βραζιλία να φτάσει σε νίκη επί της Ελβετίας , συνέβη το… ανέλπιστο. Η Σελεσαο δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Ελβετίας με το 1-1 να θυμίζει το αντίστοιχο «στραπάτσο»της Αργεντινής λίγα 24ωρα αργότερα. To σκορ άνοιξε στο 20′ ο Κουτίνιο με τρομερό σουτ ενώ οι Βραζιλιάνοι είχαν τα ηνία του παιχνιδιού μέχρι το 50′, όταν και ο Ζούμπερ έπιασε την κεφαλιά έπειτα από κόρνερ, σκοράροντας το 1-1 για να βυθίσει έτσι την Βραζιλία σε… κρίση.