Ο Μέσι έγραψε ιστορία στο Τσάμπιονς Λιγκ

Μέσι

Ερωτευμένος με τα δίχτυα ο Αργεντίνος Ασταμάτητος ο Λιονέλ Μέσι! Ο «μάγος» της Μπαρτσελόνα φρόντισε με ένα ακόμη γκολ να γράψει και νέο ρεκόρ στην σπουδαία καριέρα του! Στην Πράγα ο Λίο άνοιξε μόλις στο τρίτο λεπτό το σκορ για τους Καταλανούς κόντρα στη Σλάβια και έγινε ο πρώτος παίκτης στην ιστορία του Τσάμπιονς Λιγκ που σκοράρει για 15 διαδοχικές σεζόν!Ακολουθήστε το Thes.gr στο […]

Ερωτευμένος με τα δίχτυα ο Αργεντίνος

Ο Αργεντινός σούπερ σταρ σκόραρε σε βάρος της 33ης διαφορετικής ομάδας στη διοργάνωση, πιάνοντας τους Κριστιάνο Ρονάλντο και Ραούλ. Στο άλλο παιχνίδι του 6ου ομίλου, η  Ίντερ με γκολ του Λαουτάρο Μαρτίνες και του Καντρέβα νίκησε 2-0 την Μπορούσια Ντόρτμουντ (ο «Ελ Τόρο» Μαρτίνες έχασε και πέναλτι στο 82′) και αναπτέρωσε τις ελπίδες της για πρόκριση.