Πρώτο ντέρμπι στο μπάσκετ Αρης-Ηρακλής για το Κύπελλο

Στα προημιτελικά απευθείας ο ΠΑΟΚ

Άρης – Ηρακλής θα αναμετρηθούν στην πρώτη αγωνιστική της β’ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας έβγαλε η κληρωτίδα. Το παιχνίδι θα γίνει στο Αλεξάνδρειο στις 2 Οκτωβρίου.

Πιθανότατα ο νικητής θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας το Ρέθυμνο, ενώ αν κάποιος από τους δύο φτάσει στα προημιτελικά, θα δοκιμαστεί εκτός έδρας με την ΑΕΚ.

Ο ΠΑΟΚ παίζει απευθείας στα προημιτελικά και με τις διασταυρώσεις που υπάρχουν, είναι πιθανό να αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Πανιώνιο.

Αναλυτικά:

Α’ Φάση – Σωματεία Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών

1η Αγωνιστική – Τετάρτη 18/09/2019

1ος ΟΜΙΛΟΣ
01.ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ
02.ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ – ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ
03.ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
04.ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
05.ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΟΦΗ
06.ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
07.ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
08.ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ

2ος ΟΜΙΛΟΣ
09.ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
10.ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ – ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ
11.ΧΑΝΘ – ΑΕΠΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ
12.ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ
13.ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ – ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
14.ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ – ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ
15.ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
16.ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

Α’ Φάση – Σωματεία Α2 & Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών

Α’ Φάση – 2η Αγωνιστική – Κυριακή 22/09/2019

17.Νικητής Α15 – ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ
18.Νικητής Α7 – ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ
19.Νικητής Α2 – ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ
20.Νικητής Α6 – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ
21.Νικητής Α3 – ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ
22.Νικητής Α12 – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.(?)
23.Νικητής Α4 – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ
24.Νικητής Α10 – ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ
25.Νικητής Α1 – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
26.Νικητής Α11 – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
27.Νικητής Α5 – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ
28.Νικητής Α16 – ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
29.Νικητής Α9 – ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ
30.Νικητής Α14 – ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ
31.Νικητής Α13 – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
32.Νικητής Α8 – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

Α’ Φάση – 3η Αγωνιστική – Τετάρτη 25/09/2019

33.Νικητής Α31 – Νικητής Α19
34.Νικητής Α17 – Νικητής Α22
35.Νικητής Α23 – Νικητής Α30
36.Νικητής Α26 – Νικητής Α25
37.Νικητής Α27 – Νικητής Α28
38.Νικητής Α21 – Νικητής Α24
39.Νικητής Α20 – Νικητής Α32
40.Νικητής Α29 – Νικητής Α18

Β’ Φάση – Σωματεία Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών + Σωματεία Α’ Φάσης

B’ Φάση – 1η Αγωνιστική, Τετάρτη 02/10/2019

41.ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ-ΡΟΔΟΥ
42.ΝΙΚΗΤΗΣ Α39 – ΓΣ ΚΥΜΗΣ-ΛΑΥΡΙΟ
43.ΝΙΚΗΤΗΣ Α33 – [άγνωστη]
44.ΝΙΚΗΤΗΣ Α37 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α34
45.ΑΡΗΣ – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
46.ΝΙΚΗΤΗΣ Α35 – ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
47.ΝΙΚΗΤΗΣ Α38 – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ-Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
48.ΝΙΚΗΤΗΣ Α40 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α36

B’ Φάση – 2η Αγωνιστική, Τετάρτη 16/10/2019

49.ΝΙΚΗΤΗΣ Α47 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α48
50.ΝΙΚΗΤΗΣ Α41 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α42
51.ΝΙΚΗΤΗΣ Α44 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α43
52.ΝΙΚΗΤΗΣ Α46 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α45

B’ Φάση – 3η Αγωνιστική, Τετάρτη 30/10/2019

53.ΝΙΚΗΤΗΣ Α52 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α50
54.ΝΙΚΗΤΗΣ Α51 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α49

Γ’ Φάση – Προημιτελικοί Αγώνες

Σωματεία Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών + Σωματεία Β’ Φάσης
Κυριακή 10/11/2019
55.-
56.-
57.-
58.-

Δ’ Φάση – Ημιτελικοί Αγώνες

ΤΕΤΑΡΤΗ 12/02/2020
59.-
60.-

Ε’ Φάση – Τελικός – Κυριακή 16/02/2020

61.-

Συντάκτης 

Σχετικές δημοσιεύσεις