Super League 1: Δίκαιη μοιρασιά στο «Γ. Καραϊσκάκης», απογοήτευσε ξανά ο Αρης

Μαρινάκη Σαββίδη Superleague, ποδοσφαιριστές Super League

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία του πρωταθλήματος

Αήττητος παρέμεινε ο ΠΑΟΚ με το πέρας της 12ης αγωνιστικής, μετά την ισοπαλία του με 1-1 στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Ο Δικέφαλος του Βορρά άνοιξε το σκορ με το γκολ του Ίνγκασον στο 29ο λεπτό, αλλά ο Ολυμπιακός βρήκε απάντηση στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Βαλμπιουενά. Ο Γάλλος εκτέλεσε εύστοχα το πέναλντι που κέρδισε ο Ποντένσε από τον Γιαννούλη στο 64ο λεπτό, φέρνοντας ένα ματς στο οποίο οι «ερυθρόλευκοι» δεν απείλησαν ποτέ με αξιώσεις τους φιλοξενούμενους, στα ίσια. Μετά την ισοφάριση ωστόσο, οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο ματς και έχασαν καλές ευκαιρίες για να κάνουν το 2-1.

Το τελικό αποτέλεσμα αφήνει μία… γλυκόπικρη γεύση στους δύο διεκδικητές του πρωταθλήματος, οι οποίοι προπορεύονται «παρέα» στη βαθμολογία, έχοντας 28 βαθμούς.

Η άλλη ομάδα της πόλης τώρα, ο Άρης, κινήθηκε για ακόμη μία φορά σε ρηχά νερά, μη μπορώντας να κερδίσει αντίπαλο χαμηλότερης δυναμικότητας στο «Χαριλάου».

Οι «κιτρινόμαυροι» είδαν τη Λαμία να προηγείται στην έδρα τους στο 16ο λεπτό με τον Τουράμ, αλλά ισοφάρισαν με τον Λάρσον στο 31ο λεπτό.

Στη συνέχεια του αγώνα ωστόσο δε κατάφεραν να αξιοποιήσουν τις καλές ευκαιρίες που δημιούργησαν στον αγώνα, μένοντας στο 1-1 με την ομάδα της Φθιώτιδας.

Στα άλλα ματς της αγωνιστικής, ο Παναθηναϊκός «λύγισε» τον Αστέρα Τρίπολης νικώντας το με 1-0 στο ΟΑΚΑ, ενώ στο ντέρμπι της… ουράς, διέλυσε με 3-0 τον Πανιώνιο.

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα, τη βαθμολογία αλλά και την επόμενη αγωνιστική της Super League 1: