Super League 1: Παλικ-Άρης στο ΟΑΚΑ, «πάτησε» κορυφή ο ΠΑΟΚ!

Superleague Super League Μαρινάκης Σαββίδης

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία του πρωταθλήματος

Την «αυλαία» της 11η αγωνιστικής έριξε ο Άρης, ο οποίος έμεινε «όρθιος» στο ΟΑΚΑ, ανοίγοντας το σκορ απέναντι στην ΑΕΚ παρά την αποβολή του Ιντέγε η οποία ήρθε στο 53ο λεπτό.

Οι «κιτρινόμαυροι» προηγήθηκαν στο ματς με τον Λάρσον στο 64′, με τον Σουηδό να σκοράρει 6′ λεπτά μετά την είσοδό του στον αγώνα.

Η ΑΕΚ ωστόσο ισοφάρισε εν μέσω… διαμαρτυριών, καθώς ο διαιτητής Ευαγγέλου σφύριξε πέναλντι κατά του Ρόουζ, με τον ποδοσφαιριστή του Άρη και τους συμπαίκτες του να εκφράζουν έντονα παράπονα στον «άρχοντα» της αναμέτρησης και τον Μάνταλο να σκοράρει, τελικά, από τα 11 βήματα. Το τελικό 1-1, έμεινε μέχρι το τέλος.

Ο ΠΑΟΚ, από την άλλη πλευρά, κέρδισε με 1-0 την Λάρισα έπειτα από το γκολ του Κάρολ Σφιντέρσκι στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης, έχοντας όπως φάνηκε το μυαλό του στο ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής με τον Ολυμπιακό.

Με αυτή του τη νίκη ο Δικέφαλος του Βορρά εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο το… δώρο των «ερυθρολεύκων», οι οποίοι δέχτηκαν το 1-1 στο 88ο λεπτό από τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη.

Στα άλλα ματς της ημέρας, Παναιτωλικός και Αστέρας Τρίπολης «κόλλησαν» στο… 0 απέναντι σε Παναθηναϊκό και Βόλο αντίστοιχα, ενώ η Λαμία κέρδισε χθες (23/11) με 1-0 τη Ξάνθη.

Τέλος, ο Ατρόμητος επιβλήθηκε με 2-1 του ΟΦΗ, έπειτα από το γκολ του Γιακουμάκη στο 94ο λεπτό!

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα, τη βαθμολογία αλλά και την επόμενη αγωνιστική της Super League 1: