Τριάρα ο ΠΑΟΚ με καλή εμφάνιση

Σε φιλικό κόντρα στην Νόρτζελαντ

Στο δεύτερο φιλικό της σεζόν ο ΠΑΟΚ παίζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο και με σοβαρότητα στον αμυντικό τομέα, κέρδισε με 3-0 την Νόρτζελαντ στην Ολλανδία.

Η ομάδα του Φερέιρα κατάφερε στην πρώτη της ευκαιρία να βρει βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα. Ηταν το 8ο λεπτό όταν ο Ενρίκε βρήκε τον Άκπομ και αυτός με άψογο πλασέ άνοιξε το σκορ.

Στο 65ο λεπτό ο ΠΑΟΚ έκανε δύο τα τέρματά του με τον Μελίσσα να κάνει το βολέ και να βγάζει ουσιαστικά ασίστ στον Γαϊτανίδη ο οποίος με λόμπα έγραψε το 2-0. Λίγα λεπτά αργότερα, ο Ελ Καντουρί με άψογη κάθετη πάσα βρήκε τον Ζαμπά και αυτός με ωραίο πλασέ διαμόρφωσε το 3-0.